Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

STOWARZYSZENIE KULTURALNE „KOLEJARZ”

oraz

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA WROCŁAW-POŁUDNIE

 

zapraszają na konkurs

 

 

Z N A M

 L I T E R A T U R Ę

P O L S K Ą

 

 

 

Konkurs odbędzie się 13 października 2018 r. o godz. 17:00

w Klubie Osiedlowym PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE Wrocław ul. Komandorskiej 147 (wejście obok punktu LOTTO)

 

 

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają

młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe,

bez względu na ich miejsce zamieszkania.  

 

 

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY

 

 


 

 

Konkurs gazetkowy trwa 

 

NA ZABAWĘ CZAS

 

Rozpoczynamy dzisiaj naszą konkursową zabawę. Słowa „zabawa” używamy rozmyślnie, jako że pytania nie są trudne, więc i wyszukanie prawidłowych odpowiedzi nie zajmie zbyt wiele czasu. A potem trzeba odpowiedzi przesłać do nas. Jak?

 

Proponujemy dwa sposoby:

Jeden - to wysłanie maila z odpowiedzią na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Drugi - to wrzucenie odpowiedzi do skrzynki, znajdującej się przy wejściu do Klubu Osiedlowego PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 147 (wejście obok kolektury LOTTO).

 

W rozwiązaniu konkursu, oprócz odpowiedzi, trzeba podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz liczbę lat uczestnika (ta informacja będzie przydatna dla przygotowaniu kolejnych konkursów - poziom pytań). Rozwiązania należy nam przekazać do 3 października 2018 r. (włącznie). Nadesłanie rozwiązań jest jednoznaczne ze zgodą na wykorzystanie danych osobowych do celów konkursowych. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę książkową. Losowanie nagrody odbędzie się Klubie Osiedlowym PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 147, podczas konkursu „ZNAM POLSKĄ LITERATURĘ”.

 

Na konkurs „ZNAM POLSKĄ LITERATURĘ”, zapraszamy chętnych do sprawdzenia w ten sposób własnej wiedzy, a także osoby im kibicujące w dniu 13 października 2018 r. o godz. 17:00. Szczegóły dotyczące cyklu konkursowego „JA TO WIEM! JA TO ZNAM!” (w tym jego regulamin) można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: www.bomibia.pl w zakładce: KONKURS.

  

Barbara Pawlak i Mikołaj Bialik

 

  

 

PYTANIA KONKURSOWE

 

 

1. Wrocławska kompozytorka Agata Zubel została laureatką Europejskiej Nagrody Kompozytorskiej przyznawanej w Berlinie dla najbardziej interesującej festiwalowej premiery, która odbyła się w Niemczech lub na świecie. Jaki tytuł nosi jej wyróżniony utwór?

 

2. W trzech z pięciu największych polskich miast opowiada się legendę o prehistorycznym potworze, będącym zagrożeniem dla miejscowej ludności, a pokonanym dzięki odwadze i sprytowi. Jakie to miasta i jak w każdym z tych miast nazywa się owego potwora?

 

3. Na lądzie Polska graniczy obecnie z siedmioma państwami. Są to : Białoruś, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosją, Słowacja i Ukraina. Z którym z tych państw mamy najdłuższą granicę, a z którym najkrótszą?

 

4. Ratusz wrocławski zaliczany jest do najpiękniejszych zabytków gotyckiego budownictwa świeckiego w Polsce. Proszę podać jeszcze 3 przykłady gotyckiego budownictwa świeckiego w naszym kraju.

 

5. Jedną z form czczenia pamięci znanych Polaków jest otwieranie muzeów biograficznych (przeważnie w miejscach, z którymi w jakimś okresie swojego życie byli szczególnie związani). Każdy z nas wie, że istnieje Dom Jana Matejki w Krakowie, Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, czy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Ale tego typu obiektów jest znacznie więcej. W odpowiedzi proszę wymienić przynajmniej 5 z nich.

 

6. O tym, że najdłuższą polską rzeką jest Wisła, wie każde dziecko. Nieco starsze dzieci wiedzą też, że rzeka ta ma 1047 km długości. W odpowiedzi na pytanie konkursowe należy jednak podać nazwę najkrótszej rzeki w Polsce, jej długość oraz nazwy jezior które łączy.

 

  

 

MILI PAŃSTWO!

 

 

W kolejnym sezonie działalności Klubu Osiedlowego PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE, postanowiliśmy zorganizować dla Państwa cykl konkursów o różnej tematyce JA TO WIEM! JA TO ZNAM! Cykl chcemy rozpocząć w październiku 2018 r. konkursem „ZNAM POLSKĄ LITERATURĘ”.

 

 Poszczególne etapy (konkursy) będą się odbywały w siedzibie  Klubu Osiedlowego PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 147 - wejście obok kolektury LOTTO (mapka poniżej). Prawdopodobnie będzie to sobotnie popołudnie. Zasady przeprowadzania konkursów znajdziecie Państwo w Regulaminie cyklu konkursowego „JA TO WIEM! JA TO ZNAM!”

 

Regulamin ów znajduje się poniżej (strona internetowa www.bomibia.pl - zakładka KONKURSY * PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE. Dostępny jest także w siedzibie Klubu (adres wyżej). Podana strona internetowa będzie dostępna od 1 sierpnia 2018 r. Będą tam ukazywać wszystkie informacje i aktualności związane z konkursami.

 

Chcemy też umożliwić Państwu przedkonkursową próbę sił oraz ośmielić niezdecydowanych. W tym celu we wrześniu w Gazecie Południowej oraz na tej stronie ukaże się minikonkurs. Spośród nadesłanych nań odpowiedzi losowo (bo liczymy, że wszystkie będą prawidłowe) wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma nagrodę książkową.

 

Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z Regulaminem cyklu i udziału w minikonkursach!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach cyklu konkursowego chętnych do sprawdzenia w ten sposób własnej wiedzy, a także osoby im kibicujące!

 

 

Barbara Pawlak

Mikołaj Bialik

 

 

 

Adres 

Klub Osiedlowy PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE Wrocław ul. Komandorska 147 - wejście obok kolektury LOTTO  

 

 

 

 

 

Goście

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.