Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regulamin cyklu konkursowego

 

JA TO WIEM! JA TO ZNAM!

 

 

 

  1. Organizator i cel cyklu konkursowego: JA TO WIEM! JA TO ZNAM!

 

Organizatorem cyklu konkursowego jest Klub Osiedlowy PRZYSTAŃ ARTYSTYCZNA POŁUDNIE, działający w ramach Stowarzyszenia Kulturalnego „Kolejarz” oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław - Południe.

 

Do udziału w poszczególnych konkursach organizatorzy zapraszają młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe, bez względu na ich miejsce zamieszkania.   

 

Celem cyklu konkursowego jest popularyzacja szeroko pojętej kultury, rozumianej jako całokształt duchowego i materialnego dorobku ludzkości.

 

 

  1. Przebieg cyklu konkursowego: JA TO WIEM! JA TO ZNAM!

 

W ramach cyklu odbędzie się nieokreślona liczba konkursów (zależna od zainteresowania).

 

Konkursy będą się różniły tematyką, natomiast ich cechą wspólną będzie dwuetapowość:

- I etap konkursu to pisemne eliminacje, w których wezmą udział wszyscy chętni.

- II etap będzie formą ustnego egzaminu dla trójki wyłonionych w eliminacjach uczestników.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Jury Konkursowe. Do Przewodniczącego Jury będzie należała ostateczna decyzja zarówno w zakresie interpretacji niniejszego regulaminu, jak i w sprawach nie uregulowanych regulaminem.

 

Po każdym konkursie jego zwycięzca i osoby współuczestniczące w II etapie otrzymają pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę książkową.

 

 

  1. Uregulowania szczegółowe.

 

  1. Zgłoszenie konkursowe następuje poprzez wpisanie się na Listę Uczestników Konkursu, wyłożoną przez organizatorów w miejscu jego przeprowadzania oraz dowodne przyjęcie do wiadomości niniejszego Regulaminu.

 

  1. I etap konkursu będzie polegał na wypełnieniu przez uczestnika / uczestniczkę Arkusza Konkursowego. Znajdzie się na nim pewna liczba pytań, na które trzeba udzielić pisemnych odpowiedzi. Ponadto na Arkuszu Konkursowym osoba uczestnicząca wpisuje swoje dane (imię i nazwisko), oraz zaznacza właściwy dla siebie przedział wiekowy (15-19 lat; 20-25 lat; 26-45 lat; 46-60 lat; powyżej 60 lat).

 

Czas trwania pierwszego etapu - to 1 minuta na 1 pytanie.

 

Arkusze Konkursowe uczestnicy przekazują Jury.

 

  1. Po zakończeniu I etapu Jury sprawdza Arkusze Konkursowe i wskazuje trzy osoby z największą liczbą punktów. Osoby te przechodzą do kolejnego etapu konkursu. Jeśli większa liczba uczestników zdobędzie taką samą liczbę punktów, jak osoba zajmująca trzecie miejsce - do kolejnego etapu przechodzą wszystkie te osoby.

 

  1. II etap konkursu ma formę egzaminu, trwającego sześć rund (w każdej rundzie uczestnik odpowiada na jedno pytanie). Na zadane pytanie Każdy z uczestnik musi odpowiedzieć w ciągu 15 sekund od usłyszenia pytania. Jeśli w ciągu sześciu rund nie zostanie wyłoniony zwycięzca, następuje dogrywka pomiędzy uczestnikami z największą (równą) ilością punktów. Jeśli w dogrywce któryś z uczestników popełni błąd, odpada z dalszej gry.

 

II etap konkursu trwa do momentu wyłonienia zwycięzcy konkursu.

 

 

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY

 

 

 

Goście

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.