Loading

Tomik do samodzielnego wydruku

 

Brzmi ciekawie?

 

Niektórzy czytelnicy zwracali mi uwagę, że łatwiej niż „z ekranu” czyta im się „książki papierowe.” Nasze wydawnictwo BOMIBIA przygotowało i rozdało w ostatnich latach sporo tomików manufakturowo wyprodukowanych na domowej drukarce. Nie dotarły one jednak do wszystkich zainteresowanych, o czym świadczy choćby to, że naszą dotychczasową stronę: www.bomibia.pl w ciągu siedmiu lat odwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Postanowiliśmy więc udostępniać tomiki do samodzielnego wydruku, bo to i Państwu łatwiej wydrukować jeden egzemplarz niż nam sto, a i obniżka kosztów po naszej stronie nie jest bez znaczenia.

 

Zaczynamy od tomika MMXX. Ale (mam nadzieję) będą kolejne.

 

A jak praktycznie taki tomik sobie wydrukować? Na arkuszu A4 drukujemy pierwszą stronę pliku, a po przełożeniu arkusza w drukarce – stronę drugą. Drukując plik MMXX 1-14 otrzymamy dwie pierwsze i dwie ostatnie „stroniczki A5” tomiku (po złożeniu arkusza na pół). W ten sam sposób drukujemy plik MMXX 2-13, a wydrukowane i złożone strony wkładamy w środek stron poprzedniego pliku. Czynność powtarzamy do wydrukowania wszystkich stron tomiku. Przy składaniu należy pamiętać, że „pierwszą stroniczką” każdego pliku jest ta, która na naszym ekranie znajduje się na dole po lewej stronie.

 

Moim zdaniem proste. Ale wydrukowałem już wiele tomików. Z początku miewałem problemy. Zapewniam, że daje się jednak opanować sztukę drukarską. A potem ma się satysfakcję: TO JA SAM (JA SAMA)!

 

Życzę udanej zabawy w drukarza, a potem miłego czytania.

 

Mikołaj Bialik